Press release

Timken úspěšně provozuje LOGIS Caster Scheduler

V průběhu uplynulého roku byl ve společnosti The Timken Company realizován projekt implementace softwaru kategorie pokročilého plánování (Advanced Planning and Scheduling – APS). Od září společnost v běžném provozu využívá pro plnění svých provozních cílů LOGIS Caster Scheduler.

Canton, Ohio: 14.1.2011

LOGIS, český výrobce software pro pokročilé plánování, dnes oznámil, že úspěšně dokončil implementaci svého produktu LOGIS Caster Scheduler pro společnost Timken, globálního poskytovatele produktů pro řízení tření a přenosy energie. Caster Scheduler je používán skupinou Steel Group společnosti vyrábějící legované tyče a trubky a nabízející zpracování oceli s přidanou hodnotou. “Sestavit opravdu kvalitní plán pro plnění zakázek ve Steel Group společnosti Timken znamená vypořádat se s neuvěřitelným množstvím omezení, které je v tomto prostředí nutno zohlednit. LOGIS Caster Scheduler se s tímto problémem dokáže vyrovnat rychle a efektivně. Díky tomu dnes máme k dispozici vysoce kvalitní plány pro naše zakázky v blízkém i vzdáleném časovém horizontu. LOGIS Caster Scheduler nám tak pomáhá zlepšovat zákaznický servis a zvyšovat naši provozní efektivitu” řekl William P. Bryan, director – supply chain and supply chain economics, Timken. “Od začátku našeho vztahu se společností LOGIS jsme sdíleli stejnou vizi, že jediným přijatelným výsledkem projektu je úspěch. Tato filozofie je vidět na všem, co LOGIS dělá. LOGIS má všechny potřebné nástroje a dovednosti k dosažení úspěchu, ale co je nejdůležitější, má i potřebu poskytnout svým zákazníkům obchodní výhodu a nezastaví se, dokud jim nedodá vše, k čemu se zavázal”. “Spolupráce s týmem společnosti Timken pro nás byla cennou profesní zkušeností. Týmy na obou stranách pracovaly pod velkým tlakem a musely vyřešit mnoho náročných úkolů. Nic z toho však nemělo vliv na dobrou atmosféru, která panovala po celou dobu implementace,” řekl Dalibor Konvička, předseda představenstva a generální ředitel společnosti LOGIS. “Timken je známý jako jedna z prvních velkých společností, která již na začátku devadesátých let začala využívat softwarové technologie pokročilého plánování. Jsme rádi, že jsme mohli přispět ke zvýšení efektivity systému plánování a řízení zakázek v této vysoce progresivní společnosti.”

O společnosti The Timken Company

Společnost Timken celosvětově dodává inovativní produkty a služby pro řízení tření a přenosy energie a svým zákazníkům umožňuje efektivnější a spolehlivější provoz jejich zařízení. S prodejem 3,1 miliardy USD v roce 2009, provozy v 27 zemích/teritoriích a přibližně 17.000 zaměstnanci je Timken všude tam, kam se ohlédnete po vyšším výkonu. ZDROJ: The Timken Company

O společnosti LOGIS

LOGIS  je dodavatelem expertních služeb a informačních technologií pro pokročilé plánování a rozvrhování. Dodávky jsou prováděny formou projektů zaměřených na zlepšení efektivity řízení a podporu obchodní úspěšnosti zákazníka. V rámci svých řešení společnost LOGIS používá metody a postupy pokročilého řízení a plánování, včetně vysoce výkonných informačních technologií z kategorie řízení dodavatelských řetězců (SCM) a pokročilého plánování (APS).