Press release

Navzdory nárůstu objemu výroby hodlá Alca plast zvyšovat svou dodavatelskou spolehlivost

Vysoká termínová spolehlivost dodávek je pro Alca plast, největšího výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě, klíčovou podmínkou dlouhodobého posilování vlastní tržní pozice. V průběhu roku 2016 proto management společnosti rozhodl o investici do projektu pokročilého plánování, který Alca plastu vytvoří předpoklady pro získání schopnosti trvalého dosahování vysoké úrovně zákaznického servisu.

Břeclav, 7.2.2017

Společnost Alca plast od svého vzniku v roce 1998 nepřetržitě roste a stává se důležitým hráčem ve svém oboru ve světovém měřítku. Celkové tržby se v loňském roce přiblížily hodnotě 1,5 mld. Kč. Majitelé společnosti jsou přesvědčeni, že za úspěchem se skrývá především důsledné dodržování hlavního motta firmy „Vždy být spolehlivým dodavatelem pro všechny naše zákazníky“.

Se vzrůstajícím počtem zákazníků se neustále zvyšuje tlak na samotnou výrobu, která musí zajistit včasné plnění zákaznických objednávek. To vyžaduje kvalitní a přesné řízení procesu plnění zakázek. Proto se společnost Alca plast rozhodla pro investici do posílení této oblasti implementací systému pokročilého plánování výroby (APS). Jako implementačního partnera si vybrala společnost LOGIS, která má s těmito projekty mnohaleté zkušenosti a svou kompetenci prokázala v průběhu výběrového řízení i následného zpracování předimplementační studie.

Spolumajitel, jednatel a generální ředitel společnosti Alca plast Ing. František Fabičovic konstatuje: „Máme v plánu nadále růst. Na každém našem zákazníkovi nám nesmírně záleží a chceme udělat vše pro uspokojení jeho požadavků. Abychom toho docílili, musíme umět lépe řídit realizaci jednotlivých zakázek. Věřím, že implementace projektu APS ve spolupráci se společností LOGIS nám v tomto snažení významně pomůže.“

Ing. Tomáš Vojtík, výkonný ředitel a předseda dozorčí rady společnosti LOGIS k tomu dodává: „Jsme rádi, že si nás Alca plast zvolil jako svého implementačního partnera. I přesto, že máme za sebou již několik desítek úspěšných projektů v oblasti APS, je zřejmé, že v případě Alca plastu budeme opět čelit novým výzvám. Věřím ale, že naším společným projektem přispějeme ke splnění cílů, které si Alca plast vytyčil“.

Alca plast

Společnost Alcaplast byla založena v roce 1998 jako rodinná česká firma. V současnosti má 6 dceřiných společností v zahraničí a exportuje do více jak 40 zemí světa. Alcaplast je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, vyrábí více než 580 výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Výrobky Alcaplast nachází své uplatnění jak v novostavbách, tak i při rekonstrukcích. Techničtí odborníci firmy Alcaplast kladou důraz na bezporuchovost a spolehlivost všech výrobků. Předtím než produkty Alcaplast opustí výrobní závod v Břeclavi, jsou všechny testovány na kvalitu.

 

About LOGIS

LOGIS je dodavatelem expertních služeb a informačních technologií zaměřených na zlepšování kvality řízení a konkurenceschopnosti podniků. Dodávky jsou realizovány formou projektů, jejichž cílem je zvyšovat v podnicích zákazníků efektivitu řízení a rozvíjet obchodní úspěchy. V rámci svých řešení uplatňuje LOGIS pokročilé řídící a plánovací metody a postupy (tzv. best practices), včetně vysoce výkonných informačních technologií z oboru řízení dodavatelských řetězců (SCM) a pokročilého plánování a rozvrhování (APS).