Press release

LOGIS buduje plánovací systém nové generace pro Timken

Společnost The Timken Company (OH, USA) se počátkem devadesátých let stala pionýrem tzv. pokročilého plánování (APS), když jako první implementovala produkt i2 Factory Planner dnes už legendární i2 Technologies. Nyní, po dvaceti letech, se Timken rozhodl vybudovat plánovací systém nové generace. Za partnera pro realizaci tohoto projektu si vybral společnost LOGIS.

Canton, Ohio; 21.3.2011

LOGIS, český dodavatel expertních služeb pro řízení dodavatelských řetězců a výrobce software pro pokročilé plánování a rozvrhování, dnes oznámil, že mu bylo svěřeno vybudování nového systému plánování výroby a plnění zakázek u společnosti The Timken Company, výrobce oceli a globálního dodavatele řešení pro řízení tření a přenos energií. “Hlavním cílem projektu je zlepšení zákaznického servisu,” říká William P. Bryan, director – supply chain and supply chain economics společnosti Timken. “Výrobní plánování společnosti LOGIS poskytne lepší nástroje a umožní vyladit procesy tak, že budeme schopni poskytovat našim zákazníkům přesnější přísliby a zlepšíme termínovou spolehlivost našich dodávek. Díky lepšímu plánování také zlepšíme využitelnost kapacit a snížíme úrovně zásob.” “Timken je pro nás srdeční záležitostí,” říká Dalibor Konvička, předseda představenstva a generální ředitel společnosti LOGIS. “Nejen proto, že ve společnosti Timken byla provedena úplně první implementace produktu i2 Factory Planner, se kterým byla po řadu uplynulých let spojena naše cesta. Během minulého roku jsme společně s týmem Timkenu implementovali nový systém pro plánování výroby oceláren – víme tedy, že jsme společně schopni úspěšně vyřešit i velmi složité problémy. Během projektu, který je nyní před námi, chceme posunout limity toho, co plánovací systém může poskytnout výrobci oceli. Taková ambice by byla stěží myslitelná a dosažitelná, pokud bychom neměli zákazníka jako je Timken. ” V projektu, který bude realizován během následujících 19 měsíců, budou využity softwarové produky zahrnující JDA Factory Planner, LOGIS Campaign Planner a LOGIS Material Allocator. Také LOGIS Caster Scheduler, který je ve společnosti Timken v provozu od loňského září, bude doplněn o některé nové funkce a integrován těsněji s ostatními softwarovými nástroji.

O společnosti The Timken Company

Společnost Timken celosvětově dodává inovativní produkty a služby pro řízení tření a přenosy energie a svým zákazníkům umožňuje efektivnější a spolehlivější provoz jejich zařízení. S prodejem 3,1 miliardy USD v roce 2009, provozy v 27 zemích/teritoriích a přibližně 17.000 zaměstnanci je Timken všude tam, kam se ohlédnete po vyšším výkonu. ZDROJ: The Timken Company 

O společnosti LOGIS

LOGIS je dodavatelem expertních služeb a informačních technologií pro pokročilé plánování a rozvrhování. Dodávky jsou prováděny formou projektů zaměřených na zlepšení efektivity řízení a podporu obchodní úspěšnosti zákazníka. V rámci svých řešení společnost LOGIS používá metody a postupy pokročilého řízení a plánování, včetně vysoce výkonných informačních technologií z kategorie řízení dodavatelských řetězců (SCM) a pokročilého plánování (APS).