Press release

KONŠTRUKTA – Industry inovuje podnikové procesy a podpůrné informační technologie

KONŠTRUKTA – Industry, akciová spoločnosť, výrobce technologických zařízení pro pneumatikářský průmysl a pro zpracování explozívních materiálů, přijala strategické rozhodnutí o realizaci projektu zaměřeného na zkvalitnění procesu realizace zakázek a zlepšení jeho podpory informačními technologiemi. Na projektu bude spolupracovat se společností LOGIS.

Trenčín, 20.12.2011

Rozhodnutí představenstva společnosti KONŠTRUKTA – Industry komentuje jeho místopředseda a ředitel divize Ekomomika pan Ing. Vladimír Lobotka: „I v naší branži došlo v letech 2008 a 2009 k poklesu poptávky, naštěstí již v následujícím roce jsme se výkony dostali téměř na „předkrizovou“ úroveň. To, co se, bohužel, na původní úroveň nevrátilo, jsou požadavky našich zákazníků v oblasti termínového plnění zakázek – jsme nuceni významně zkracovat dodací lhůty a přitom v důsledku konkurenčního boje i snižovat své realizační náklady. Tato situace, spolu s potřebou modernizovat náš informační systém, vedla ke strategickému rozhodnutí o inovaci celého procesu realizace zakázek a jeho podpůrných technologií.“ „Zvažovány byly dvě varianty, a to navázání na dlouhodobě fungující spolupráci s našimi stávajícími partnery nebo radikální změna ve formě implementace komplexního informačního systému z dílny některého z nadnárodních producentů. Nakonec, po detailním seznámení s jednotlivými řešeními, jednoznačně zvítězila první varianta. Důvodem pro volbu společnosti LOGIS jako partnera pro realizaci klíčové části projektu byla především jeho orientace na podnikové cíle, odbornost konzultantů a řada zkušeností s projekty realizovanými v naší branži – kusové a zakázkové strojírenské výrobě.“ Výkonný ředitel společnosti LOGIS Ing. Tomáš Vojtík dodává: „Zahraniční aktivity společnosti LOGIS v posledních letech převažují nad projekty tuzemskými. Ačkoliv i tento projekt realizujeme v zahraničí, cítíme se v Trenčíně jako doma. A není to jen proto, že naše spolupráce již trvá mnoho let. Věřím, že doposud projevovaný zájem o projekt ze strany vrcholového vedení a proaktivní přístup členů projektového týmu budou důležitými faktory, které napomohou dosažení společných cílů – zlepšení termínové spolehlivost a zkrácení dodacích lhůt zakázek realizovaných společností KONŠTRUKTA – Industry.“ V průběhu deset měsíců trvajícího projektu bude v oblasti plánování výrobních zdrojů a materiálových potřeb nasazen nástroj kategorie APS (pokročilé plánování výroby) JDA Factory Planner, k evidenci transakcí a řízení výrobní logistiky bude využit ERP systém FACTORY ES/PPS.

O společnosti KONŠTRUKTA – Industry

KONŠTRUKTA-Industry, a.s. je společnost s historií vzniku v r. 1953. Do konce 80-tých let se zabývala zejména vývojem a prototypovou výrobou prostředků určených pro obrannou techniku a technologie speciální techniky. V současnosti se KONŠTRUKTA-Industry, a.s. věnuje vývoji, výrobě a dodávkám komplexních technologických linek a jednoúčelových strojů, stejně jako poskytování služeb zákazníkům v následujících oblastech: technologická zařízení pro výrobu pneumatik, technologická zařízení pro zpracování explozívních materiálů, zařízení pro mechanizaci a automatizaci, kooperační a malosériová strojírenská výroba. Společnost zaměstnává cca 360 pracovníků, z toho 70 v oblasti vývoje a konstrukce, 220 pracovníků ve výrobě. 

O společnosti LOGIS

LOGIS je dodavatelem expertních služeb a informačních technologií pro pokročilé plánování a rozvrhování. Dodávky jsou prováděny formou projektů zaměřených na zlepšení efektivity řízení a podporu obchodní úspěšnosti zákazníka. V rámci svých řešení společnost LOGIS používá metody a postupy pokročilého řízení a plánování, včetně vysoce výkonných informačních technologií z kategorie řízení dodavatelských řetězců (SCM) a pokročilého plánování (APS).