Menu
Press release

HERN plánuje efektivněji

Strojírenská společnost HERN, výrobce svařenců pro stavební a zemědělské stroje, od počátku tohoto roku využívá při plánování výroby a nákupu benefity plynoucí z nasazení APS řešení společnosti LOGIS – to má společnosti HERN umožnit dosáhnout lepší úrovně provozní efektivity i zákaznického servisu.

Námestovo, 12.8.2019

V průběhu roku 2018 se management společnosti HERN, rozhodl investovat do rozvoje plánovacího procesu. Ke spolupráci na projektu byla vybrána společnost LOGIS jako dodavatel s vyhraněnou specializací a řadou referencí v oboru.

Jednatel společnosti a finanční ředitel Ing. Roman Vida komentuje výběr dodavatele a průběh projektu: „LOGIS nás během obchodních jednání přesvědčil profesionálním vystupováním, vysokou odborností, referencemi i konstruktivním jednáním o podmínkách spolupráce. Samotný projekt byl realizován dle stanoveného harmonogramu, v zásadě hladce, bez výraznějších komplikací a nečekaných překvapení. Takových projektů v oblasti IT nebývá dle mých zkušeností mnoho, a v tomto případě byl dodržen nejen harmonogram, ale i rozpočet.“

„Na hodnocení vlivu výstupů projektu na vývoj jednotlivých KPI je ještě brzy. Je k tomu potřeba důsledně dodržovat generovaný a průběžně aktualizovaný plán a respektovat realizované procesní změny ve všech dotčených útvarech. Již nyní je ale jasně viditelné zvýšení efektivity řízení, řadu rutinních činností se podařilo zautomatizovat a plán sestavujeme na mnohem vyšší úrovni detailu,“ dodává finanční ředitel.

„Spolupráce mezi společnostmi LOGIS a HERN pokračuje dál,“ doplňuje komentář za stranu dodavatele Ing. Prokop Havlík, ředitel obchodu pro oblast Discrete Manufacturing společnosti LOGIS. „Nově jsme se dohodli na dodávkách poradenských služeb, které budou zaměřeny na další optimalizaci nastavení procesů a plánovacího modelu vzhledem k měnícím se podmínkám na trhu a vývoji našich priorit.“

HERN

HERN je tradiční strojírenská společnost, která se zaměřuje na návrh, výrobu a prodej komponent pro světové leadery v rámci různých segmentů. Hlavní činností společnosti je výroba svařovaných a obráběných dílců a sestav s povrchovou úpravou pro polnohospodářství, stavební stroje, manipulační techniku, strojní výrobu a automatizaci. Společnost v současnosti zaměstnává cca 670 zaměstnanců.

LOGIS

LOGIS je dodavatelem expertních služeb a informačních technologií zaměřených na zlepšování kvality řízení a konkurenceschopnosti podniků. Dodávky jsou realizovány formou projektů, jejichž cílem je zvyšovat v podnicích zákazníků efektivitu řízení a rozvíjet obchodní úspěchy. V rámci svých řešení uplatňuje LOGIS pokročilé řídící a plánovací metody a postupy (tzv. best practices), včetně vysoce výkonných informačních technologií z oboru řízení dodavatelských řetězců (SCM) a pokročilého plánování a rozvrhování (APS).

LOGIS a.s.
U Nového světa 286
74401 Frenštát pod Radhoštěm
Česká republika

Copyright © 1992-2019 LOGIS a.s. All rights reserved.